Zmiana oprocentowania w starym portfelu CHF. Zawiadom UOKiK o działaniach mBanku!

Zmiana oprocentowania stary portfel CHFZmiana oprocentowania po ponad 4 latach czekania…. gdzie takie rzeczy są możliwe…? Tyko w mBanku. Stary portfel, czyli ponad 20 tys. klientów nabitych w mBank i Multibank doczekało się obniżki oprocentowania swoich kredytów. Zarząd mBanku łaskawie z dniem 9 lutego obniżył oprocentowania kredytów o 0,90 p.p. Dla części kredytobiorców (w tym mnie), którzy zdecydowali się na drogę sądową zmiana oprocentowania nie ma większego znaczenia – dużo bardziej korzystnym, a co ważniejsze w najbezpieczniejszym rozwiązaniem (poza odzyskaniem pieniędzy)  jest uzyskanie oprocentowania stałego przez cały pozostały okres kredytowania, poprzez wyeliminowanie zapisu dotyczącego zmiany oprocentowania z umowy.

To, że zmiana oprocentowania nie odpowiada spadkowi LIBOR 3m CHF to norma, tak działa mBank, łamiąc prawo i stosując klauzule niedozwolone. Spodziewajcie się więc nowych harmonogramów spłat, ale nie spodziewajcie się tam żadnej precyzyjnej informacji o przyczynie zmiany oprocentowania…. zarząd mBanku może zrobić z oprocentowaniem Twojego kredytu wszystko….. dopóki oczywiście nie wygrasz sprawy przeciwko mBankowi w sądzie!

Zgodnie z prośbą UOKiK zachęcam Was – kredytobiorcy starego portfela CHF do zawiadomienia urzędu, o nierealizowaniu przez mBank uzgodnień pomiędzy ZBP a KNF, UOKiK, MF w sprawie kredytów waloryzowanych kursem walut. Specjalnie dla Was przygotowałem takie pismo. Pismo wymaga uzupełnienia kilkoma prostymi danymi dotyczącym Waszego kredytu. Stawkę LIBOR 3m CHF z dnia podpisania umowy kredytowej znajdziesz tutaj.

Pobierz: ZAWIADOMIENIE UOKIK (wypełniamy pola koloru żółtego)

Zawiadomienie można wysłać pocztą lub mailem (frank@uokik.gov.pl), dołączcie scan/xero swojej umowy kredytowej. Prawa autorskie są Wasze, możecie zmieniać i modyfikować pismo :-) Jeśli chcecie zrobić porządek z swoimi umowami to wyślijcie zawiadomienie – nikt inny za nas tego nie zrobi!

Pamiętajcie, chyba nie będzie lepszego momentu na przyciśnięcie mBanku. W dniu 20 stycznia br. UOKiK wszczął postępowania wyjaśniające wobec banków, które oferowały kredyty hipoteczne we frankach szwajcarskich. Pomóżmy sobie i UOKiK i  dostarczmy materiału :-)

Tymczasem już 18 lutego br. dowiemy się czy Sąd Najwyższy przyjmie do rozpatrzenia wniosek kasacyjny (sygn. akt II CSK 768/14) w sprawie przegranego przez mBank pozwu zbiorowego z grupą na bank/stary portfel CHF (ostatnia szansa na oddanie głosu w ankiecie – po prawej stronie ekranu). Jako jeden z nabitych w mBank życzę, aby stary portfel CHF stał się kamieniem u szyi mBanku, dokładam do tego swoją cegiełkę w postaci moich pozwów przeciwko mBankowi :-) . Jeśli do tego pojawią się pozwy w sprawie klauzul, w oparciu o którą mBank przeliczył kwoty kredytu i przelicza raty kredytowe (wg tabeli kursowej mBanku), co jest tylko kwestią czasu, może być bardzo ciekawie…:-) Tym bardziej, że kredytobiorcy już działają…:-) a klauzule indeksacyjne są już w rejestrze klauzul niedozwolonych, w tym klauzula mBanku.

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o najnowszych wpisach na blogu możesz zapisać się do newslettera (po prawej stronie ekranu) albo dołącz do pozwałemBank na facebook’u!

Jeśli informacje, które uzyskałeś na blogu okazały się przydatne, przekaż DAROWIZNĘ w celu utrzymania oraz dalszego rozwoju bloga pozwalemBank.pl. Liczy się każda złotówka! Więcej o zasadach działania pozwalemBank.pl TUTAJ.

 
PostZmiana oprocentowania w starym portfelu CHF. Zawiadom UOKiK o działaniach mBanku!pojawił się po raz pierwszy w pozwałemBank.