Nadal brak pomocy dla frankowiczów. Oszczędzaj dzięki tańszemu frankowi online

Kredyty walutowe wciąż są obciążeniem wielu budżetów gospodarstw domowych. Na szczęście ich właściciele mogą dziś ten proces uczynić nieco lżejszym, oszczędzając na walucie kupowanej w internecie. Najlepsze kursy wymiany franka szwajcarskiego znajdziesz na społecznościowych giełdach walutowych. Użytkownicy tego typu serwisów oszczędzają nawet 8% w porównaniu do oferty banków.

Nadal brak pomocy dla frankowiczów. Oszczędzaj dzięki tańszemu frankowi online
Nadal brak pomocy dla frankowiczów. Oszczędzaj dzięki tańszemu frankowi online

Skorzystaj z zapisów ustawy antyspreadowej

W 2011 roku została uchwalona nowelizacja ustawy, pozwalająca kredytobiorcom na wymianę w dowolnym miejscu waluty z przeznaczeniem na spłatę zobowiązania. Od tego czasu nie muszą więc godzić się na niekorzystne warunki oferowane przez bank, w którym zaciągnęli kredyt. Mogą kupować franki zdecydowanie taniej w internecie. W tym celu powinni zgłosić do banku prośbę o zmianę dotychczasowych zapisów umowy. Bank jest w takiej sytuacji zobowiązany zaakceptować dyspozycję i wydać stosowny aneks. Nie może obciążyć klienta jakimikolwiek dodatkowymi opłatami z tego tytułu.

Aby kupować tańsze franki, zarejestruj się na stronie internetowej wybranej platformy walutowej i aktywuj swoje konto. Następnie zasil swój elektroniczny portfel przynajmniej taką kwotą, jaką zamierzasz przeznaczyć na wymianę waluty. Moduł systemu w sposób automatyczny dobierze dla ciebie najkorzystniejszą w danej chwili ofertę, spośród złożonych przez innych użytkowników. Istnieje również alternatywna opcja, polegająca na zamieszczeniu własnej propozycji kursu. Transakcja będzie mogła zostać zawarta, kiedy tylko w systemie pojawi się komplementarna oferta.

W jaki sposób wypłacać wymienione franki?

Wypłata pozyskanej waluty zajmie ci tylko chwilę. Dołączając do grona użytkowników giełdy Walutomat, nie zapłacisz żadnej dodatkowej prowizji za przelewy, jeżeli będziesz je wykonywał na rachunek jednego z banków obsługiwanych przez ten serwis. Pieniądze możesz wysyłać nie tylko na własne konto, lecz także innej osoby.

Sprawdź najlepsze kursy franka szwajcarskiego na rynku

Pod adresem https://www.walutomat.pl/kursy-walut/chf-pln/ możesz sprawdzić najlepsze obecnie kursy franka, proponowane przez uczestników giełdy walutowej. Są one aktualizowane na bieżąco, wielokrotnie w ciągu każdej doby. Warto również zapoznać się z notowaniami archiwalnymi na interaktywnym wykresie liniowym. Ukazuje on najlepsze w danym czasie oferty sprzedaży oraz zakupu franka, a także pozwala na ich porównanie względem średnich kursów na świecie. Poza tym  możesz dowiedzieć się po jakich kursach użytkownicy serwisu Walutomat wymieniali walutę w ciągu ostatniej godziny.

Podsumowanie

Daj sobie zatem szansę na szybszą spłatę kredytu. Spłacaj go za pomocą waluty wymienianej w Walutomacie, a zaoszczędzisz nawet 8% na każdej transakcji. Nie musisz się obawiać o bezpieczeństwo wymiany. Platforma jest bowiem zabezpieczona przed cyberprzestępcami za pomocą certyfikatu szyfrowania SSL, a do zawierania każdej transakcji jest wymagane wpisanie kodu SMS.